هر بازرگانی در کرج که محصولات و یا خدمات خود را روانه بازار می کند قادر می باشد برند مخصوصی را در کرج به منظور آن انتخاب نماید فقط تنها شرطی که وجود دارد این می باشد که علامت ذکر شده را بایستی مطابق قانون در اداره ثبت شرکت ها و علامت ها و اختراعات به ثبت برساند.به منظور همین امر ماده 2 قانون ثبت علامت و اختراعات بیانگر این است که مجوز استعمال انحصاری برند در کرج تنها به منظور شخصی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت برساند به منظور ثبت برند در کرج لازم می باشد که تمامی مدارک لازم قانونی فراهم شده باشد و با رعایت کامل مقررات مرحله های قانونی ثبت آن در کرج سپری شده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در کرج

الف-  شخص حقیقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 4. ارائه مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادر شده از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی.

ب-  شخص حقوقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.
 4. ارائه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.
 5. در صورتی که در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

مزایای ثبت برند در کرج

 1. مشتریان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند.
 2. شرکت ها می توانند محصولات و خدماتشان را از یکدیگر متفاوت نمایند.
 3. وسیله بازاریابی و پایه و اساس شهرت و وجهه شرکت ها می باشند.
 4. اجازه استعمال از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منشا مستقیم درآمد از محل حق امتیازها هستند.
 5. بخش الزامی و ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی ثبت برند است.
 6. این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارایی باارزش کسب و کار و فعالیت باشند.
 7. مشوق شرکتها می باشند تا در محافظت و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 8. این امکان وجود دارد که جهت اخذ وام سودمند باشند.

مراحل ثبت برند در کرج

مراحل ثبت برند در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1. اولین گام از مراحل ثبت برند در کرج انتخاب یک واژه مناسب، شکل و تصویر زیبا و یا ترکیبی از هر دو است و باید این موارد را بایستی به گونه ای انتخاب نمایید که برند شما به راحتی در اذهان مخاطب ماندگار شود و معرف کالا یا خدمتی باشد که ارائه می نمایید.
 2.  مرحله بعدی آن می باشد که ابتدا استعلام نمایید عین یا شبیه برندی که قصد ثبت آن را در کرج دارید قبلا در همان طبقه ثبت شده است یا خیر، چرا که در صورت وجود کوچکترین مشابهتی بین برند مورد نظر شما و برندی که قبلا در همان طبقه ثبت شده است، اظهارنامه علامت تجاری شما رد خواهد شد.
 3.  سومین مرحله از مراحل ثبت برند در کرج فراهم نمودن مدارک مورد نیاز آن است که در بالا مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را شرح داده ایم. 
 4.  در مرحله بعدی باید با ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی به آدرس http://iripo.ssaa.ir وارد قسمت ثبت اظهارنامه علامت تجاری به آدرس http://ip.ssaa.ir/BSigns/New.aspx شوید و اقدام به تکمیل اظهارنامه ثبتبرند خود در کرج  خود نمایید و مدارکی هم چون رونوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان، مجوز فعالیت، کارت بازرگانی (اگر قصد ثبت برند غیر فارسی در کرج را دارید) و هم چنین نمونه برند در کرج خود با اندازه ۶ × ۶ سانتیمتر را در سامانه فوق بارگذاری نمایید و پس از طی نمودن و تکمیل مراحل مورد نیاز برای ثبت اظهارنامه برند و پرداخت هزینه مربوطه، در سامانه برای شما برگه ای نمایش داده می شود که بایستی آن را پرینت نمایید و با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی اقدام به تایید اطلاعات وارد شده در سامانه نموده و از دفترخانه مذکور گواهی امضاء و فرم تایید اطلاعات کاربری دریافت کنید و با وارد کردن اطلاعات این فرم در سامانه، نام کاربری ورمز عبور دریافت نمایید که جهت پیگیری های بعدی و اطلاع از نوبت شما در صف هر کدام از کارشناسان و اقدامات بعدی باید از طریق همین نام کاربری و رمز عبور اقدام کنید. 
 5. بعد از آن که اظهارنامه برند شما در کرج به وسیله هر سه کارشناس و رئیس اداره علامت تجاری بررسی گ��دید و هم چنین مورد تایید و تصدیق واقع گردید برای شما پیامکی ارسال می شود که می بایست هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول را پرداخت کنید.
 6. با واریز نمودن هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول و منتشر شدن آن و سپری شدن ۳۰ روز از تاریخ انتشار روزنامه رسمی مرحله اول، باید نسبت به پرداخت هزینه مرحله دوم انتشار روزنامه رسمی ثبت برند در کرج و هزینه حق الثبت اقدام نمایید.
 7.  آخرین گام از مراحل ثبت برند در کرج آن می باشد که با در دست داشتن رونوشت برابر اصل مدارکی که در مرحله تکمیل و ارسال اظهارنامه ثبت برند در کرج در سامانه مرکز مالکیت معنوی کامل و ارسال کرده اید و هم چنین رونوشت کاغذی روزنامه رسمی هر دو مرحله اول و دوم به مرکز مالکیت معنوی رجوع نمایید و سند برند خود در کرج را تحویل بگیرید.

در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا مسئله ای با ما در گروه پایش در ارتباط باشید،مشاوران و کارشناسان ما در پایش آماده ارائه خدمات به متقاضیان ثبت برند در کرج می باشند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.