ثبت طرح صنعتی در کرج

 ثبت طرح صنعتی در کرج

ثبت طرح صنعتی در کرج و استان البرز با مشاوره رایگان کارشناسان ثبت طرح صنعتی در کرج در موسسه ثبتی پایش انجام می شود

در متن قانون تجارت طرح صنعتی عبارتند از ترکیب خطوط و رنگها و اشکال سه بعدی که به منظور ایجاد تحول در صورت ظاهری یک محصول ایجاد میشود به عبارت دیگر طرح صنعتی به ظاهر محصولات صنعتی تاکید می نماید در نتیجه اگر عملکرد تخصصی محصولات تغییر نماید شامل این قانون نمیگردد.

شایان توجه است که در صورتی که شما طرح صنعتی منحصربفردی را دارا هستید می بایست آن را به ثبت برسانید.

هر گونه تحولی که شما درصورت  ظاهری محصول خود اعمال نمایید باعث منحصر به فرد شدن آن نسبت به دیگر محصولات میشود .اصلح آن است که چنین طرحی  به ثبت برسد. در این حالت میتوانید از سود جویی های احتمالی  که امکان دارد محصول شما را تهدید کند ممانعت بعمل آید.

طرح صنعتی جهت گستره ی وسعی  از محصولات صنعتی از قبیل محصولات صنعتی، اداری، ورزشی، مبلمان اداری،اقلام لوکس ،بسته بندی و......... کاربرد دارد.این تغییرات می بایست در صورت محصولات اتفاق بیوفتند.

حمایت از طرح های صنعتی در کرج و استان البرز

طرح صنعتی باعث جذاب تر شدن هرچه بیشتر محصول شما در نگاه مصرف کنندگان میشود بنابراین فروش کالا شما بالا رفته و همین موضوع منجر میشود کالای شما از ارزش و اعتباری افزون تر بهره مند گر دد. با به  ثبت رساندن طرح صنعتی خود در اداره مالکیت صنعتی شما می توانید از پشتیبانی هایی همچون پیشگیری  از کپی رایت از طرح خود و عدم ارائه کالاهای نامرغوب با استفاده از طرح شما بهره مند گردید.

ثبت طرح صنعتی چه امتیازی را در پی خواهد داشت؟

با به ثبت رساندن  طرح صنعتی مالک از کپی برداری غیرمجاز آن میتواند ممانعت بعمل بیاورد.

ثبت طرح صنعتی محصولاتی را از  نظر ظاهری مورد توجه قرار می دهند و همین منجر به پیشرفتشان می گردد.

ثبت یک طرح صنعتی میتواند منجر به سرمایه گذاری مطلوب بشود چراکه مالک آن با توجه به شناخته شدن محصول خود بواسطه ی  طرح صنعتی اقدام به ارتقا سطح کیفی محصول خود کرده و در نتیجه همین امر منجر به جلب اعتماد و توجه مشتری میشود.

طرح های صنعتی تحت  عنوان اندوخته ی تجاری شناخته میشوند به این مفهوم  که هرچقدر موفقیت طرح بیشتر باشد میزان اعتبار شرکت نیز فزونی می یابد.

افرادی که دارنده ی طرح های صنعتی به ثبت رسیده می باشند این توان را دارند که طرح خود را به دیگری انتقال داده از مزایای آن بهره مند گردند.

اهداف خلق طرح صنعتی:

 • اندک تغییرات در طرح یک محصول امکان دارد باعث جذابیت بیشتر آن درانواع قشرهای جامعه بشود تولیدکنندگان به این نکته توجه دارند که محصولی را به انضمام طرحی دیگر وارد بازار نمایند که قادر باشد همه ی  نقطه نظرات اقشار مختلف جامعه را تحت پوشش قرار دهد برای نمونه گروه سنی کودکان به طرحهایی تمایل دارند که قالب فانتزی داشته باشد اما بزرگسالان الزاما این عقیده و سلیقه را ندارند. تولید کنندگان جهت طرح کالای خود هزینه و زمان خرج میکنند آنها قادرند با ثبت طرح کالای خود از این موضوع مطمئن بشوند که دیگری حق ادعا در مورد استفاده از آن را ندارد.
 • در راستای پابرجایی  و ماندگاری در بازارهای رقابتی شما می بایست قادر باشید که طرح و ایده تازه ای  را ابداع نموده تا مصرف کنندگان از محصولات همیشگی صرف نظر نموده و از محصولات تازه تری استقبال نمایند. شما با طراحی تازه تر این امکان را خواهید داشت که ایجاد تمایز بین محصولات خود و سایر رقبا را داشته باشید.
 • تولیدکنندگان می بایست با مصرف کننده کالا خود صادق باشند به این معنا که محصولی را ارئه کنند که از کیفیت بالائی بهره مند باشد جهت شناساندن محصول خود به یک طرح یا علامت قدرتمند تحت عنوان نشان تجاری یا طرح صنعتی می باشند و نخستین گام ثبت این علائم و طرح ها می باشد .

نحوه ی حمایت از طرح های صنعتی به چه صورت می باشد؟

به سندیت قوانین مربوطه در صورتی میشود  از یک طرح صنعتی در برابر نسخه برداری غیرمجاز و سوء استفاده از آن همچون مالکیت ، فروش و.... بدون اجازه مالک آن پشتیبانی کرد که آن طرح حتما به ثبت رسیده باشد.

خصوصیات الزامی جهت ثبت طرح صنعتی چیست و چه فرایندی را طی می نماید؟

طرحی قابلیت ثبت شدن دارد که تازه و با اصلت باشد .

طرحی تازه تلقی می شود که در هیچ نقطه ای از دنیا اظهارنامه ای مبنی بر ثبت آن تسلیم نشده باشد.

طرح  اصیل به هیچ عنوان تقلید و یا کپی برداری از محصول دیگری نیست و به طراح خودش نسبت داده می شود به این معنا که در صورتی که طراح آن را اختراع نمی نمود در هیچ جایی شبیه آن موجودیت پیدا نمی کرد.

براساس قوانین  ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی وعلائم تجاری   استفاده از مهلت ارفاقي قرار گرفته در آیین نامه ناظر بر موارد زير است:

به علت سود جویی های اشخاص فرصت طلب  یا صاحب حق قبلی افشاء صورت گرفته باشد.

تعدی امکان دارد  به علت حضور  در نمایشگاه رسمی باشد که در این صورت متقاضی می بایست طی مدت زمان  30 روزه اظهارنامهای  دال بر اینکه شرکت در این نمایشگاه به تایید مسئولان رسیده است را به مرجعیت ثبتی ارائه دهد.

نمایشگاه رسمی : این نمایشگاه می بایست به  تایید دولت یا ادارات صلاحیتدار داخلی رسیده باشد و سپس تشکیل گردد و یا بواسطه ی دولت اشخاصی که عضویت کنوانسیون پاریس  در سطح بین المللی را دارا  هستند برگزار گردد.

به جهت  ثبت یک طرح صنعتی پیش از هرکاری بایستی اظهارنامه آن منتظم گردد که دربرگیرنده عکس و مشخصات ظاهری کالایی که طرح صنعتی بر روی آن صورت گرفته است باشد در صورتی که طرح شما سه بعد را دارا باشد اداره مالکیت صنعتی این حق را دارد که پیش ساختی  از آن را از متقاضی خواستار گردد. این اظهارنامه می بایست شامل مشخصات متقاضی ثبت به همراه مدارک شناسایی آن باشد.

هر اظهارنامه دربرگیرنده ی  دو نوع مالکیت می باشد :

مالکیت معنوی:طراح هر طرحی مالک معنوی آن می باشد که حق واگذاری آن رابه دیگری ندارد

مالکیت مادی: کتقاضی ثبت طرح صنعتی چه شخص حقیقی باشد چه شخص حقوقی مالک مادی شناخته میشود

 از تاریخ تسلیم اظهارنامه به مرجع ثبت طرح صنعتی مورد حمایت قانونی قرار میگیرد و بعد از به ثبت رسیدن آن در روزنامه رسمی منتشر میگردد.

متقاضی ثبت طرح صنعتی میتواند قبل از به ثبت رسیدن و ارسال اظهارنامه انصراف بدهد یااینکه  آن را استرداد نماید.

متقاضی ثبت طرح صنعتی این امکان را داردکه از انتشار آگهی برای مدت زمان یک ساله ممانعت بعمل بیاورد

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.