ثبت شرکت خارجی در ایران

ثبت شرکت خارجی در ایران

 • توضیحاتی در خصوص ثبت كلیه شركتهای خارجی

نحوه ثبت کشورهای خارجی

 افرادی که قصد دارند شرکتهای خارجی به ثبت برسانند، لازم است مدارک زیررابه اداره كل ثبت شركتها و مالكیت صنعتی ارائه نمایند.

1- اظهارنامه ثبت شرکت خارجی

2- نسخه تایید شده  از اساسنامه شركت

3- یك نسخه مصدق ازاختیارنامه نماینده یا نمایندگان شركت خارجی در ایران

4- داشتن جواز فعالیت از یکی از وزارتخانه ها یا سازمان های  دولتی  جمهوری اسلامی برای ثبت شرکت خارجی به همراه امتیازنامه شرکت به عنوان نماینده شرکت خارجی ، که لازم است این امتیازنامه مصدق وزارت امور خارجه باشد. در صورتی که هر یک از این اسناد به زبان لاتین باشد ، ترجمه این اسناد در دارالترجمه رسمی باید انجام شده و به همراه اسناد ارائه گردد.

پس از تعیین نام شرکت خارجی برای عدم تشابه ، مغایرت یا داشتن سابقه ثبت عین از طریق پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکتها لازم است مدارک فوق جمع آوری و تکمیل گردد و به  مرجع ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تسلیم  گردد.

كارشناس ثبت شركت ابتدا اظهار نامه ثبت شركت  خارجی را از لحاظ ابعاد ذیل مورد رسیدگی قرار می دهد.

1. نام موید شركت

2. نوع  قالب ثبتی شركت اعم از سهامی، تضامنی، مسئولیت محدود و غیره...

3. آدرس دفتر مرکزی شرکت

4. تابعیت شركت  ( نماینده کدام شرکت ثبت شده خارجی در کدام کشور می باشد)

5. محدوده زمانی فعالیت شرکت  

6. آخرین ترازنامه مالی شرکت درصورتی که در قوانین تجاری کشوری که شرکت تابع آن می باشد و نیز دراساسنامه خود شرکت  پیش بینی شده باشد، نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

7.  این نکته نیز مورد رسیدگی قرار می گیرد که شرکت نخستین بار در کجا و چه مورخی و توسط کدام مرجع ذی صلاح در کشور اصلی به ثبت رسیده است.

8. موضوع  فعالیت شركت

9. امکان داشتن شعبه در هر یك از شهرهای ایران

10.نماینده اصلی  شركت در ایران و در صورت بودن سایر نمایندگی ها بررسی نام آنها

11. اسم و نشانی افراد مقیم در ایران

12.لازم است صورت وضعیت و بیلان مالی سالانه شرکت هرساله به اداره ثبت شرکتها ارائه شود. لازم است مدارکی نیز به این صورت وضعیت پیوست شود که عبارتند از : اساسنامه مشعر به امضا کلیه اعضا ، صورتجلسه مجمع عمومی موسس، صورتجلسه هیات مدیره، نسخه تایید شده  اختیارنامه نمایندگی اصلی یا عمده شرکت . علاوه بر این موارد در صورتی که شرکت  خارجی سهامی باشد ، جهت ثبت لازم است 35% از سرمایه نیز واریز گردد که مدارک بانکی آن واریز می گردد.

در صورت تایید همه موارد فوقف  در مرحله بعدی هزینه حق الثبت پرداخت می گردد.   پس از پرداخت هزینه دفترنویسی و تهیه پیش نویس آگهی انجام شده و هزینه حثق الدرج آگهی پرداخت می شود و پس از تایید و امضا پیش نویس آگهی توسط مقام ذی صلاح ، مراتب پیگیری جهت ثبت آگهی روزنامه رسمی قوه قضائیه انجام می گردد.

اگر شركت دارای شعبه نیز باشد یك نسخه اضافی از اسناد ذکر شده  به شهرستان شعبه مربوطه ارسال می گردد.شركت می تواند در شهرستان مربوط مدیر یا مدیرانی را نیز با تعیین سمت ،  داشته باشد .

الزامات ثبت شرکت خارجی در ایران

موسسه حقوقی پایش آماده ارائه خدمات حقوقی در تشکیل شرکت در ایران و خارج از ایران در هر حوزه قضایی دیگر می باشد.

الزامات تشکیل  و ثبت شرکت خارجی در  ایران

شرایط لازم جهت ایجاد شعبه یا نمایندگی  ( اعطای امتیاز نمایندگی به اشخاص حقوقی در ایران )

۱-شرکت مادر جهت داشتن نمایندگی یا شعبه در جمهوری اسلامی ایران لازم است خود در کشور مبدا به صورت قانونی به ثبت رسیده باشد.

۲- نمایندگی در ایران باید کاملا" توسط افرادی که تابعیت ایرانی دارند اداره گردد و این افراد سهم بیشتری در شرکت داشته باشند.

علاوه بر این  شرایط عمومی  شرکتهای خارجی ثبت شده در ایران باید در یکی از رشته های زیر فعالیت کنند :

۱-ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان ایرانی: در صورتی که کالاهای یک شرکت خارجی به ایران صادر شده و در بازارهای ایران به فروش می رسد.

۲-عقد قرارداد با یک نهاد دولتی ( شخص حقوقی ایرانی) جهت اجرای پروژه های مورد نیاز در داخل کشور : در این صورت باید شعبه یا نمایندگی شرکت خارجی حتما " با یک وزارتخانه یا سازمان دولتی واقع در خاک ایران عقد قرارداد نماید.

۴-عقد قرارداد به صورت مشترک با پیمانکاران ایرانی به منظور همکاری در اجرای پروژه در کشور ثالث.

۵- شرکتی که به عنوان نماینده یک شرکت خارجی در ایران به ثبت می رسد تا به گسترش صادرات محصولات ایرانی در کشور اصلی ( کشوری که شرکت مادر در آن قراردارد ) کمک کند.

ما فعالیت صادرات ایران ترویج می کند. اگر چه شما قصد انجام می تواند به عنوان آوردن فن آوری، تجهیزات ویژه، دانش طبقه بندی شده، دانش. و غیره که در ارتقاء قابلیت های اشخاص ایرانی به تولید محصولات بیشتر صالح و به تبع آن ارتقاء صادرات ایران به پایان می رسد، شما می توانید به خوبی اعمال می شود.

۶شرکتی که به  ارائه فن آوری ، و انتقال مهندسی دانش طبقه بندی شده و تجهیزات ویژه در ایران اقدام می کند.

7- در صورتی که شرکت اصلی با دولت ایران قرارداد خاصی در رابطه با خدمات بانکی ، حمل و نقل و ... منعقد نموده باشد می تواند جهت تشکیل شعبه در ایران اقدام کند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.