برای آن که برندی به ثبت برسد مستلزم ارائه مدارکی می باشید ما در این مقاله در این خصوص مطالبی را آماده نموده ایم مقاله را مطالعه کنید و چنانچه با هر سوال یا موردی مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان پایش در ارتباط باشید.

برند چیست؟

برند (Brand)، نمانام یا نام تجاری‏ : یک نام ، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری می باشد که مشخص‌کننده خدمات یا محصولی خاص باشد که به وسیله آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد.

برند نام یا نمادی می باشد که با هدف فروش محصولات یا خدمات به کار برده می‌شود،البته مشخص است که هدف از ایجاد یک نام تجاری یا برند، فراتر از فروش کالاها یا خدمات است.

ثبت برند در کرج

یک برند قدرتمند در کرج  قادر می باشد  نقش راهبردی گسترده‌تری را در یک کسب و کار ایفا کند. نام‌های تجاری علاوه بر تسلط به سهم بازارهای هدف، گزینه‌هایی را برای رشد کسب و کار ایجاد می کند و ضمن جذب، حفظ کارکنان ماهر و مستعد ارزش خود را در نزد ذی نفعان بهبود می‌بخشند.

برند بنابه تعریف انجمن جهانی بازاریابان آمریکا عبارت است از نام،نشان،عبارت،طرح یا ترکیبی از این ها که سبب شناسانده شدن کالاها و خدمات یک شرکت در ذهن ها و خاطر عموم و متفاوت شدن آن ها از کالاها و خدمات مشابه می گردد. جان میلر برند را نام یا نمادی که سازمان ها آن را با هدف ارزش آفرینی برای ذی نفعان مورد استفاده قرار می دهند تعریف می کند.

مزایای ثبت برند در کرج

 1. ثبت برند،ضمانت می نماید که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند.
 2. ثبت برند،شرکت‌ها را توانمند می نماید تا بتوانند محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 3. ثبت برند،ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
 4. با ثبت برند،اجازه استعمال از  آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منشا مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 5. ثبت برند،جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی محسوب می شوند.
 6. این امکان وجود دارد که ثبت برند دارایی ازرشمند کسب و کار باشند.
 7. ثبت برند،شرکت‌ها را تشویق می‌کنند تا در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
 8. ممکن است ثبت برند، برای دریافت وام مفید باشند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در کرج

مدارک لازم به منظور ثبت برند در کرج به نام شخص حقیقی به شرح ذیل می باشد:

مدارک ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی، باید مرتبط با فعالیت و زمینه موردنظر و به نام شخص باشد. مدارک لازم که در زیر ذکر شده است، برای ثبت برند باید آماده و اسکن گردد.

 1. کارت ملی ارائه گردد.
 2. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 3. رونوشت مجوز فعالیت اعم از پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس ارائه گردد.
 4. رونوشت کارت بازرگانی در صورت استعمال از حروف غیر فارسی بایستی ارائه گردد.

مدارک لازم به منظور ثبت برند در کرج به نام شخص حقوقی به شرح ذیل می باشد.

مجوز ها و تمام مدارک لازم ثبت برند برای شخص حقوقی، باید به نام شخص حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نیز در آن ذکر شود. مدارک لازم زیر باید آماده شده و اسکن شود.

 1. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 2. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 3. رونوشت آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد.
 4. رونوشت روزنامه تاسیس ارائه گردد.
 5. کارت بازرگانی ارائه گردد.
 6. رونوشت مجوز فعالیت اعم از پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس ارائه گردد.

مراحل ثبت برند در کرج

ثبت نام برند از سایت مالکیت معنوی به آدرسwww.ssaa.ir آغاز میشود که دارای 4گام میباشد برای شروع ثبت نام به این سایت مراجعه نموده و پس از موافقت با اصول و موازین و قوانین مالکیت وارد گام اول میشوید در این گام شما اطلاعات تکمیلی و مشخصاب مالک را وارد میکنید در واقع این قسمت مهمترین بخش ثبت نام برند شما میباشد در صفحه اول شما اطلاعات کامل برند چون مشخصات فردی و یا شرکت شامل اطلاعات شناسنامه ای و آدرس و کدپستی و آدرس ایمیل و شماره تماس را وارد می نمایید در صفحه دوم مشخصات دریافت کننده ابلاغیه را وارد مینمایید که سه گزینه پیش روی شماست یا خود مالک به عنوان دریافت کننده انتخاب میشود ویا اگر وکیل دارید میتوانید گزینه وکیل دادگستری را انتخاب کرده و اطلاعات وکیل خود را وارد نمایید و یا اگر بخواهید اطلاعات موسسه حقوقی مثل پایش ثبت را وارد نمایید.در مرحله بعدی میتوانید کالاهای خود را انتخاب نمایید با توجه به طبقه انتخابی(45طبقه کالاهای اداره مالکیت)پس از انتخاب کالا در مرحله بعد اطلاعات و مشخصات کامل برند خودرا با ذکر جزئیات کامل وارد میکنید این جزئیات اعم از تلفظ لاتین و فارسی رنگهای استفاده شده در برند و معنی کلمه مورد نظر است در مرحله بعد با توجه به اینکه اظهارنامه حق تقدم دارید یا خیر پر میشود چنانچه در ثبت نام از اظهانامه تقدم (برای نشان دادن سابقه مشابه با این ثبت در اداره)دارید بهتر است تاریخ و شماره اظهارنامه را وارد نمایید و سپس تایید کنید که در این صورت وارد مرحله یا گام دوم میشوید.در این گام مدارک مورد نیاز خواسته شده از شما باید بارگزاری گردد که شامل تصویر لوگو و وکالتنامه و مدارک هویتی صاحب برند و تصویر جواز یا کارت بازرگانی میباشد.پس از بارگزاری وارد گام سوم میشوید که این گام نمایش کلی از ثبت نام و ضمائم بارگزاری شده میباشد که چنانچه بخواهید تغییری در اظهارنامه  و یا ضمائم بدهید میتوانید ویرایش کنید.در گام آخر از طریق درگاه بانک میتوانید مبلغ اظهارنامه را واریز نمایید.و در نهایت شماره اظهارنامه را دریافت نمایید رمز 5رقمی اظهانامه شما نیز به شماره همراه وارد شده در بخش اطلاعات اولیه صادر می شود.

موسسه پایش می تواند بهترین راهنمای شما در زمینه ثبت برند در کرج باشد هم اکنون می توانید با مشاوران و کارشناسان با تجربه ما تماس حاصل نمایید.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.