در صورتی که شما به ثبت نمودن برند آرایشی در کرج تمایل دارید و قصد دارید با اسباب و شروط ثبت برند آشنا شوید به صورت حتمی این مقاله را بخوانید زیرا ما سعی کرده ایم در این مقاله اطلاعاتی کامل و سودمند را برای شما تهیه و تنظیم کنیم.

ثبت برند لوازم آرایشی در کرج

علامت تجاری یا برند در کرج ، علامتی می باشد  که جهت معرفی و معین کردن کالاها و محصولات کاربرد دارد. از چشم انداز اقتصادی و بازاریابی علامت تجاری در عصر حاضر ،  اهمیت  بسیار زیادی دارد  و خریداران و مصرف کنندگان با عنایت  به علامت های ذکر شده ، به انتخاب نمودن  و خریداری محصولات اقدام می کنند.

در دنیای امروز برندها از اهمیت خاصی برخوردار می باشند و بازرگانان نسبت به محفاظت و نگهداری از آن حساسیت بسیار زیادی نشان می دهند. زیرا ، به ثبت رساندن برند سبب ایجاد مانع از سواستفاده ی افراد متقلب می گردد و از توزیع کالاهایی که مشابه می باشد و به وسیله اشخاص ثالث به عنوان  علامت  تجاری که مانند  یا به صورت فریب دهنده ای شبیه علامت تجاری دیگری می باشند  و وارد بازار می شوند جلوگیری به عمل می آورد.

شایان ذکر است که ، ثبت برند به مصرف کنندگان این امکان را فراهم می کند تا بتوانند محصول مورد نظر را  انتخاب کنند. هنگامی که برندی به ثبت می رسد ضمانت می کند که مشتریان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تفکیک کنند. هنگامی که مشتری علامتی را مشاهده می کند متوجه می شود که این محصول به کدام یک از کارخانه ها یا شرکت هایی تعلق دارد که به او اعتماد دارد و به همین ترتیب با به ثبت رساندن برند شرایط متناسبی را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند.

هر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی (شرکت یا فرد) مدارکی دال بر تولید- توزیع- بسته بندی- خرید و فروش و یا واردات و صادرات کالا) و یا مدارکی که به منظور  فعالیت در عرصه  خدماتی خاص داشته باشد قادر می باشد در همان عرصه درخواست ثبت نام و لوگوی خود را ارائه دهد.

لازم به  ذکر است، بر اساس مصوبه ی سوم اردیبهشت 1328 هیاًت وزیران، به ثبت رساندن برند لوازم آرایشی که به منظور  استفاده  مستقیم بر روی پوست انسان کاربرد دارد به دلیل تاثیری که به صورت مستقیم بر سلامت انسان می گذارد ضروری و الزامی می باشد.

پایش مجری تخصصی در امور ثبت برند در کرج می باشد که با کادری متخصص آماده ارائه خدمات در این زمینه می باشد .

مدارک ثبت برند لوازم آرایشی در کرج

مدارک و شرایط  لازم برای ثبت برند آرایشی به شرح ذیل است :

_ مدارک مورد نیاز :

 1. مدارک اثبات کننده هویت متقاضی.
 2. الف) اشخاص حقیقی:نسخه شناسنامه و نسخه کارت ملی. ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت رونوشت شناسنامه و کارت ملی مالکان امضاء.
 3. مدارک نماینده قانونی:در صورتی که  درخواست  به وسیله  نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ....) صورت می پذیرد بایستی مدارک آن الحاق شود.
 4. 3 نمونه گرافیکی یا رونوشت یا عکس از علامت درخواست شده  حداکثر در اندازه های  ده در ده سانتی متر.
 5. در صورتی که علامت سه بعدی می باشد ارائه علامت به شکل نمونه گرافیکی یا عکس دو بعدی به صورتی  که از شش زاویه مختلف تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند الزامی می باشد.
 6. ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط.
 7. استفاده از حق تقدم:در صورتی که  درخواست کننده  ثبت قادر باشد با توجه به درخواست ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزیت های  حق تقدم(حداکثر 6 ماه)استعمال کند بایستی   مدارک مربوط به حق تقدم را مصادف  با ارائه  اظهارنامه یا حداکثر طی مدت زمان  15 روز از آن تاریخ تسلیم نمایند.
 8. رونوشتی از قواعد  و شرایط استعمال  از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار.

شرایط ثبت برند لوازم آرایشی در کرج

_ شرایط مورد نیاز عبارت است از :

علامت تجاری بایستی  از ابتکار و آفرینشگری  برخوردار باشد.به بیانی  دیگر می توان بیان کرد که علامت تجاری نبایستی  تکراری باشد و یا شبیه علامت هایی باشد که در گذشته به ثبت رسیده است.

علامت تجاری بایستی  به صورتی  طراحی، ترسیم  و معین  شوند که سبب بروز خلاف، سهو، اغفال و کج روی مخاطب و  شخصی که محصول را رویت می کند نشود. علامت های  تجاری نبایستی به صورتی  طراحی شوند که در ذهن  مشتری اشتباهی صورت بگیرد  و او را در تشخیص و تفاوت علامت تجاری دیگر که مقداری شبیه به هم می باشند گرفتار کلافگی و انتخابی که صحیح نمی باشد نماید. شکل گیری اشتباه یا خطا  در ذهن  مشتری سبب این می شود که  با انتخاب نمودن  نام منطقه ای که خاص می باشد به عنوان علامت تجاری برای کالایی که  مشخص است  و درریشه  بین کالا و آن منطقه هیچ گونه ارتباطی وجود ندارد ، انجام شود به صورتی  که مصرف کننده به فکر و خیال این که کالا به آن منطقه تعلق دارد درباره نوع و منشا جنس گریبان گیر اشتباه شوند  و در انتخاب کردن  و خریداری نمودن  کالا منحط شوند.

شایان است که کارشناسان علامت تجاری قبل از آن که علامتی را به ثبت برسانند از ثبت نمودن ایده ها و علامت هایی که نشان و آرم شرکت های دیگری را یاد آوری می کنند خودداری نمایند.

همچنین، نشان  تجاری یک شرکت بایستی  در میان علامت های تجاری شرکت هایی که فعالیتی شبیه به هم دارند مسجل و متفاوت باشد و به وسیله ی اشخاص به آسانی قابل تشخیص باشد و وجه تمایزی ایجاد نماید.  

ثبت علامت در دفتر مخصوصی انجام می شود که مرحله های  ذیل در آن قید می گردد :

 1. تاریخ و شماره ترتیب اظهارنامه.
 2.  تاریخ و شماره ثبت علامت و مشخصات ذکر شده در ماده یک آیین نامه.
 3. چسباندن یک نمونه از علامت در محلی که به این امر اختصاص داده شده است.
 4. هزینه های  ثبتی و حقوقی که جهت هر طبقه دریافت شده است.
 5. امضای رئیس شعبه ثبت علامت های تجاری  و یا نایب او.

موسسه ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی نمونه های چاپی جهت گواهی ثبت تدوین  کرده است و مطابق نظام نامه نکته های  ذیل در آن ذکر شده و یک نمونه کامل از علامت بر روی آن چسبانده می شود.

 1.  تاریخ دریافت اظهارنامه و شماره ثبت آن در دفتر اظهارنامه.
 2.  تاریخ ثبت علامت و شماره ثبت آن.
 3. نام و پیشه و محل اقامت و ملیت مالک علامت .
 4.  نوع کالای بازرگانی و یا محصول و طبقه های  محصولی که علامت به منظور تشخیص آن به کار می رود.
 5. مشخص نمودن  اجزایی که مالک  علامت اجازه استعمال  منحصر به فرد  آن را به خود اختصاص داده است.
 6.  تاریخ و شماره و محل ثبت در خارج از کشور  چنانچه علامت در گذشته در خارج از کشورثبت شده باشد.
 7.  تاریخ صادر شدن گواهی نامه ثبت.
 8. مدت زمان  اعتبار ثبت علامت.
 9. امضای ریاست  شعبه ثبت علامت های  تجاری و مدیر کل ثبت اسناد و املاک.

اداره ثبت برای آن که علامت ها را به ثبت برساند و در هر طبقه ای که محصول قرار است به ثبت برسد مطابق هزینه هایی که مشخص و تعیین شده است هزینه های ثبتی را دریافت می کند شایان است که علاوه بر هزینه های ذکر شده اظهارنامه و اگهی هایی که بایستی چاپ و منتشر شود مبلغ هایی را به عنوان هزینه از قبل از درخواست کننده ثبت دریافت می کند.

مراحل ثبت برند لوازم آرایشی در کرج

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ثبت برند در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.