رشته کشاورزی در کرج رشته ای است که در آن چگونگی مصرف آب در کشاورزی مورد عنایت خاصی واقع شده است از جمله فعالیت ها و موضوعاتی که در این مبحث مورد ارزیابی و تحقیق واقع می گردد می توان به روش های مختلف مصرف آب در کشاورزی اشاره کرد که با بهره گیری از شاخه های دیگری به اموری مانند زمین شناسی، هواشناسی، خاک شناسی، طراحی و بناسازی تاسیسات آبی به صورت آب رسانی به مزرعه های کشاوزری به وسیله کانال ها و لوله ای انتقال آب در مزرعه ها  و زمین های زراعتی و باغی و هم چنین مهیا نمودن نیاز محصولات زراعی با استعمال از راه و روش های گوناگون آبیاری می پردازد.

در صورتی که شرکت کشاورزی در کرج دربردارنده ی موضوع فعالیت بذر پاشی نهال گذاری و پرورش گیاهان و فرآورده های نباتی  می باشد با توجه به موضوع فعالیت چنانچه به دریافت مجوز نیازمند باشد بایستی از مرجع های ذیصلاح جواز دریافت شود.

جهت  انجام ثبت شرکت کشاورزی در کرج می توان مثل شرکت های دیگر در چارچوب های سهامی خاص یا با مسئولیت محدود برای ثبت مبادرت کرد. در ثبت شرکت کشاورزی در صورتی  تعداد اعضا در چارچوب مسئولیت محدود باشد با حداقل 2 نفر اعضاء هیئت مدیره که قادر می باشند به عنوان مدیر عامل یا رئیس هیئت مدیره یا نائب رئیس و در کنار این عنوان ها می توانند در هیئت مدیره هم عضویتی داشته باشند با عنایت به اینکه هر کدام یک از اعضاء هیئت مدیره که عضو اصلی شرکت می باشند الزامی و ضروری است تا دربردارنده عنوان سهامدار هم باشند و هم چنین در صورتی که ثبت شرکت کشاورزی در طرح سهامی خاص باشد،حداقل به 3 نفر اعضاء هیئت مدیره با عنایت به این که مراحل عنوان ها بایستی رعایت شود نسبت به این که مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس بوده است  همراه با سمت عضو هیئت مدیره و سهامدار بودن آن ها هم ضروری و  الزامی می باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت کشاورزی با مسئولیت محدود

رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر با اصل شده تمامی اعضاء در دفتر اسناد رسمی کشور.

دو قطعه عکس به منظور انجام تایید سوء پیشینه در پلیس +10.

با عنایت به موضوع فعالیت و زمینه  ابلاغ  شده در اساسنامه در صورتی که واژه تولید ،ساخت و بهره برداری طراحی سایت و آموزش قید شود نیازمند به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد.

شرایط لازم جهت انجام تاسیس شرکت کشاورزی با مسئولیت محدود

برگه های های اساسنامه شرکت و تقاضانامه و شرکت نامه و متن صورتجلسه تنظیم گردد.

با عنایت به قانون سال 1311 از آن سال تا به امروز  حداقل سرمایه به منظور ثبت  1.000.000 ریال می باشد و می بایست  در اساسنامه شرکت ذکر شود شایانذکر است که مقدار این سرمایه می تواند بیشتر و حتی بی نهایت هم باشد.

گواهی نامه عدم سوء پیشینه هر کدام یک از اعضاء هیئت مدیره ارائه گردد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت کشاورزی سهامی خاص

رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر با اصل شده تمامی اعضاء در دفتر اسناد رسمی کشور ارائه گردد.

دو قطعه عکس به منظور  انجام نامه تایید  سوء پیشینه در پلیس +10 ارائه گردد.

با عنایت به موضوع فعالیت و زمینه  ابلاغ  شده در اساسنامه در صورتی که واژه تولید ،ساخت و بهره برداری طراحی سایت و آموزش قید شود نیازمند به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد.

در صورتی که فعالیت نیاز به مجوز داشته باشد بایستی مجوز از مرجع های ذیصلاح دریافت و ارائه گردد.

شرایط لازم جهت انجام تاسیس شرکت کشاورزی سهامی خاص

مدرک شناسایی برابر با اصل شده باشد،تمامی  اعضاء هیئت مدیره و سهام داران و بازرسان که دربردارنده  بازرس اصلی و جانشین  و منشی جلسه می باشد ارائه گردد.

اعضاء هیئت مدیره قادر می باشد  با حداقل 3 نفر و 2 نفر بازرس اصلی و جانشین  که هیچ گونه نسبتی با یکدیگر ندارند و هم چنین  هیچ گونه نسبتی با اعضاء هیئت مدیره نداشته باشند تشکیل شود.

با عنایت  به سرمایه اولیه که در اساسنامه شرکت ابلاغ شده است شرکت بایستی 35 در صد از تمامی سرمایه نقدی شرکت را در بانکی به اسم شرکت واریز  نماید . و بعد از واریز نمودن  اصل فیش واریزی همراه با  نامه بانک که تایید به رئیس شعبه بانک یا مهر و امضاء آن می باشد و در نامه خطاب به اداره ثبت  شرکت های  استان مربوطه قید می شود ارائه گردد.

 با عنایت  به این که شرکت کشاورزی به مجوز نیازمند می باشد بنابر این لازم و ضروری می باشد که جهاد کشاورزی و یا سازمانی  که جواز را صادر نموده است تایید نماید.بدین ترتیب:

نام را تایید نمایند.

ورقه ها به وسیله موسسین و اعضاء به امضا برسد.

 ورقه ها به وسیله جهاد کشاورزی به منظور آگاهی  اداره ثبت شرکت از تائیدیه جهاد کشاورزی ممهور به مهر گردد.

به منظور ثبت شرکت با موضوع فعالیت کشاورزی مورد هایی از قبیل فرآوری نهاده های گیاهی تولید انواع گیاهان و نباتات ، ورود،ساخت ، تبدیل، بسته بندی، فرموله کردن، عرضه  و صدور تمامی دفع آفت ها و بیماری های نباتی، هورمون های نباتی و علف کش ها حشرات مفید، انگل ها، شکارها، میکروارکانیم های مورد استعمال در منبع بیولوژیکی با آفت های  نباتی، فروش سم های دفع آفات و بیماری های نباتی و هورمون های نباتی ، وارد نمودن  بذر پیاز قلمه ، پیوند، ریشه، میوه ،نهال و تخم نباتات ذکر گردیده  باشد"،نیازمند به دریافت جواز از سازمان جهاد کشاورزی (سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی – موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال) می باشند.

مراحل ثبت شرکت کشاورزی در کرج

جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت شرکت کشاورزی در کرج می توانید به مقاله مراحل ثبت شرکت مراجعه نمایید و اطلاعات لازم ر کسب کنید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با کارشناسان و مشاوران  پایش تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.