موسسه پایش در این مقاله برآنست تا در مورد هزینه ثبت شرکت و برند مطالبی را به متقاضیان محترم ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هزینه های ثبت شرکت و برند

هزینه های ثبت شرکت شامل موارد بسیاری می باشد که به نقل از سایت رسمی ثبت شرکت می توان به مواردی مانند هزینه پایه ثبت ،حق الثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها،حق ابطال تمبر،حق الوکاله ثبت شرکت،هزینه های پستی ،حق الچاپ اگهی روزنامه رسمی،و هزینه اگهی روزنامه کثیرالانتشار، هزینه های پستی،حق الچاپ اگهی روزنامه رسمی،و هزینه اگهی روزنامه کثیرالانتشار می باشد.

موسسه حقوقی پایش متخصص در امور ثبت شرکت در کرج و ثبت برند درکرج می باشد.

شایان ذکر است که تعداد اعضا و نوع شرکت و موضوع فعالیت در هزینه های ثبت شرکت دخالت دارند.به عنوان مثال حق الثبت شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص که دارای پیچیدگی های ثبتی و اداری می باشد بسیار متفاوت می باشد.

دستمزد موسسه های ثبتی حقوقی به دلیل اینکه نوع شرکت متغیر می باشد تاثیر گذار است.هزینه ثبت شرکت در شهرهای کوچک در مقایسه با مرکز استان و شهرهای بزرگ دارای تفاوت می باشد.

موضوع فعالیت شرکت بر هزینه ثبت شرکت موثر می باشد مثلا" اگر موضوع فعالیت شرکت  مدت زیادی را دربرگیرد و موارد مختلفی را مشتمل شود و بیشتر از حد معمول وروتین آن یعنی سه سطر روزنامه باشد ، هزینه  ثبت شرکت هم افزایش می یابد. نکته قابل توجه این است که افرادی که با برنامه های بلند مدت تجاری  به منظور ثبت شرکت گام برمی دارند. و سرسختانه و با هدف کار را شروع می کنند طی  مدت زمان اندکی ، نه تنها همه ی هزینه های ثبت شرکت بلکه چند برابر آن نیز به آنها عودت  می شود ، شایان ذکر است که با افزایش تعداد شرکا یا سهامداران هزینه ثبت  شرکت درصورتی که تقسیم شود به شما کمک خواهد شد .

هزینه های واریزی ثبت برند

هزینه ی واریزی ثبت برند و علامت تجاری با توجه به حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت علائم تجاری متفاوت است . به  غیر از هزینه های واریزی برند ،هر علامت تجاری  هزینه انتشار دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را به همراه دارد که بر اساس تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت که اغلب هزینه روزنامه رسمی برند و علامت تجاری بالای دویست و پنجاه هزار تومان می باشد. دررابطه با  متقاضیان خارجی که در اعمال مقررات کنوانسیون پاریس،درخواست های  خود را به صورت مستقیم به مرجع ثبت(اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی) ارائه می دهند ،باید  معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده در جدول هزینه های برند را براساس نرخ رسمی پرداخت نمایند.

برای آگاهی از مراحل ثبت برند در کرج مقاله ما را مطالعه فرمائید.

هزینه ثبت برند

هزینه برند در ایران: هزینه ثبت برند مانند موسسات ثبت شرکت دیگر در هر اداره وسازمان حقوقی بخش ها و قسمت های مختلفی را شامل می شود.

برحسب نوع کالا و خدماتی که ارائه می گردد یا فروخته می شود باید برند خود را ثبت نمایید.

برای اکثر کسب و کار هایی که تعداد فروشندگان و یا ارائه دهندگان زیاد می باشد احتمال سوء استفاده از نامی خاص زیاد می باشد  که ممکن است برای افرادی که با آن نام کار می کنند جالب نباشد. به شما متقاضی عزیز پیشنهاد می شود که به منظور کسب اطلاعات بیشتر به موسسه ثبت شرکت هامراجعه نمایید  و از اطلاعات ان ها استفاده کنید . شایان ذکراست که هزینه برند دربرگیرنده دو بخش مهم میباشد.  قسمتی ازآن دستمزد موسسه ثبتی می باشد که به شیوه  توافقی است و به وسیله کارشناس موسسه ثبت و متقاضی طی جلسه ای به یک مبلغ به توافقمی رسند . گفتنی است که هرچند  این مبلغ به صورت توافقی است ولی از قانون نباید خارج باشد و با نوع ارائه خدمات مطابقت داشته باشد.

هزینه های دولتی ثبت برند

هزینه دولتی ثبت برند به پرداختی های دولتی و فیش های واریزی مربوط میباشد. هزینه اولی  که با شروع کاردریافت می شود هزینه ثبت اظهارنامه برند می باشد که باتوجه به حقیقی یا حقوقی بودن شخصیت متقاضی هزینه هامتفاوت می باشد به علاوه تعداد کالاهای تقاضا شده  و طبقات مورد تقاضا هم به کالاها بستگی دارد. هزینه دوم که بعد از تایید اظهارنامه می باشد هزینه چاپ  و آگهی نوبت اول می باشد که  باید پرداخت شود  تاخیر هنگام پرداخت هزین�� آگهی روزنامه رسمی نوبت اول سبب رد شدن برند می شود و همه زحمات و هزینه های قبلی ممکن است هدر شود  . هزینه بعدی ثبت برند هزینه روزنامه رسمی دوم برند می باشد که  یک ماه پس از تایید آگهی نوبت دوم صورت می گیرد. بعد از پرداخت نمودن  هزینه روزنامه دوم  سند مالکیت ده ساله برند که به نام شخص متقاضی می باشد اعطا می شود.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.