به مواردی مانند نام، سمبل، نشانه، طرح، شعار و یا ترکیبی از آن ها که سبب شناسایی محصول و متفاوت آن از دیگر محصولات و انتقال یک مفهوم یا احساس به مخاطب می گردد برند گفته می شود.به ثبت رسانیدن برند در کرج به صورت اجباری نمی باشد ولی در مواردی که دولت ثبت آن را الزامی بداند بایستی به ثبت رسانده شود.

به عنوان مثال، مواد غذایی که باید در لفاف و ظروف مخصوصی باشد بایستی به ثبت برسند مثل : کنسرو، کره و ... یا نوشابه و آب های گازدار، یا لوازم آرایشی که اثر مستقیم روی پوست بدن انسان دارد. مثل : صابون، عطر، ادکلن و یا داروهای اختصاصی با موارد استفاده  طبی اعم از انسانی و حیوانی " مصوب 30 اردیبهشت ماه 1328 هیات دولت ".

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند

الف- اشخاص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم ازجواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادرشده از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی.

ب- اشخاص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادرشده از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی.
 5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

مراحل ثبت برند در کرج

به منظور ثبت برند در کرج نخست بایستی اظهارنامه ثبت برند در کرج را در پایگاه اینترنتی قسمت ثبت علامت های تجاری کامل نمایید. به منظور این امر به نشانی اینترنتی http://ip.ssaa.ir  مراجعه نمایید و مراحلی را که در ذیل عنوان شده اند را سپری کنید.

 1. نوع اظهارنامه راانتخاب نمایید.
 2. مشخصات مالک را ذکر نمایید.
 3. مدارک نامبرده شده را بارگذاری نمایید و اطلاعات را مجدد بررسی منید و اطلاعات را تایید نمایید.
 4. از طریق اینترنت هزینه های ثبتی را پرداخت نمایید.
 5. شماره اظهارنامه و رمز را از طریق تلفن همراه دریافت کنید.

بعد از آن که اطلاعات فوق الذکر به پایان رسید کد اقتصادی به شخص درخواست کننده ارائه می شود بعد از آن نوبت به این می رسد که رونوشت تایید امضا شود در این صورت شخص درخواست کننده بایستی آن را همراه با دیگر مدارک به آدرس مرکز ارسال کند.

باید به این نکته اشاره کرد در جهت ثبت برند ، آن نوع برندی قابلیت ثبت را در اداره ثبت مالکیت صنعتی دارد که قبلا سابقه ثبت نداشته باشد برای این کار می توانید از نوه برند انتخابی استعلامات لازم را اخذ نمایید تا نسبت به جدید بودن آن اطلاع یابید و جهت مطالعه می توانید به مقاله استعلام برند مراجعه نمایید.   

در این مرحله درخواست در نوبت رسیدگی قرار خواهد گرفت و کارشناس مربوطه نظر خود را در رابطه با ثبت برند در کرج اعلام می نماید. در صورت موافقت، مراحل ثبت و واریز مبلغ نهایی به درخواست کننده ابلاغ داده می شود و سپس از طریق سامانه در روزنامه رسمی قوه قضاییه ابلاغ می گردد و پس از طی یک ماه وارد پرونده سامانه اداره مالکیت صنعتی می گردد.

شایان ذکر است، فرآیند پیگیری علاوه بر سامانه، از طریق ایمیل و پیامک انجام می شود. بنابراین بایستی آدرس ایمیل و شماره همراه معتبر باشد و به رابط پیگیری باشد اختصاص داشته باشد تا درخواست کننده در پیگیری اداری با مشکل ویا نقصی روبرو نگردد.

در صورتی که نیازه به اطلاعاتی در مورد مدارک و مراحل ثبت برند دارید می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

در صورتی که در این امر مهم با هر گونه سوال و یا مسئله ای مواجه شدید می توانید با پایش تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان و مشاوران ما با اطلاعات جامعی که طی سال ها خدمت به شما کسب کرده اند شما را یاری نمایند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.