ثبت موسسه در کرج

 ثبت موسسه در کرج

ثبت موسسه در کرج در پایش ثبت با مشاوره رایگان کارشناسان ثبت موسسه در کرج انجام می شود

در این مطلب توضیحاتی مختصر در خصوص مراحل و شرایط ثبت موسسه در کرج  در استان البرز و دیگر واحد های ثبتی تابعه شامل ( نظر آباد ، هشتگرد ، اشتهارد ، طالقان ) پرداخته شده است.

تعریف موسسه

هدف از تشکیل موسسات غیرتجاری انجام امور غیرتجاری می باشد این فعالیتها شامل انجام امور خیریه ، امور علمی و ادبی و... می باشد. این موسسات بعد از اتمام فرآیند ثبت دارای شخصیت حقوقی می شوند و با عنوانهایی نظیر انجمن ، بنگاه و یا کانون شناخته میشوند.

موسسات غیرتجاری به دو صورت تقسیم بندی میشوند:

 • موسساتی که با اهداف تقسیم سود و زیان بین اعضاء خود تشکیل نمی شوند.
 • موسساتی که با اهداف تقسیم منافع مادی بین اعضاء خود تشکیل میشوند.

مراحل ثبتی موسسات غیر تجاری

تشریفات ثبت موسسات غیرتجاری همانند ثبت شرکتها می باشد با این تفاوت که اعضاء این موسسات نیازمند اخذ گواهی عدم سوء پیشینه نمیباشند موسسه از حداقل 2نفر شریکی که به سن قانونی رسیده باشند تشکیل میشود سرمایه آن به هرمیزان میتواند باشد به شرط آنکه از 1.000.000 ریال کمتر نباشد.

جهت ثبت تشكیلات غیر تجاری تسلیم اظهارنامه (فرم چاپی تقاضانامه ثبت موسسه به همراه ضمائم لازم در دو نسخه كه دارای تاریخ وامضا بوده الزامی است ضمائم آن شامل نسخه اصلی یا رونوشت وكالتنامه (در صورت تقاضا توسط وكیل) رونوشت.

اداره ثبت موسسه غیرتجاری استان البرز شهر کرج با توجه به آدرس دفتر مرکزی آن معلوم میگردد. اقدام اولیه که برای ثبت موسسه صورت میگیرد تنظیم اظهارنامه در دونسخه که درج تاریخ و امضاء الزامی می باشد.در صورتی که قصد دارین برای پرونده خود وکیل انتخاب نمایید ارئه کلیه مدارک وکیل نیز الزامی می باشد. بعد از تنظیم اظهارنامه ، اساسنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین در دونسخه تنظیم میگردد و به امضاء موسسین میرسد توجه داشته باشید اساسنامه موسسات غیرتجاری همانند اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود می باشد اوراق تنظیم شده به همراه مدارک شناسایی برابر اصل شده کلیه موسسین به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری استان البرز شهر کرج  ارجاع می گردد و بعد 20 الی 25 روز کاری آگهی تاسیس موسسه صادر میشود و بعد از صدور آگهی  اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی میکنید و با انتشار آگهی تاسیس در روزنامه رسمی فرآیند ثبت به پایان میرد..موسسات غیرتجاری دارای مجامع عادی و فوق العاده نیز می باشند که هر کدام وظایف مخصوص به خود را دارا می باشند. مگر اینکه اساسنامه ترتیب دیگری را مقرر کرده باشد.تصمیمات هیئت مدیره با اکثریت آرا اعتبار دارد.

در صورتی که قصد دارید موسسه خود را به صوت غیرانتفاعی به ثبت برسانید باید تاییدیه نیروی انتظامی منطقه را ارائه دهید. در غیر این صورت ارائه مدارک تحصیلی کافی می باشد.

انحلال وتصفیه

موسسات غیر تجاری به دو طریق منحل میشوند:

 • با تصمیم گیری مجمع عمومی فوق العاده:  در این شرایط کلیه امور تصفیه مطابق اساسنامه انجام میشود و اگر در اسانامه شخصی را به عنوان مسئول امور تصفیه تعیین نکرده باشد مجمع عمومی فوق العاده مکلف است شخصی را برای انجام امور تصفیه مشخص نماید.
 • به حکم دادگاه :در این شرایط کلیه امور تصفیه در تعهد مدیر یا مدیرانی که اساسنامه مشخص کرده است می باشد در غیر این صورت دادگاه شخصی را برای انجام امور تصفیه انتخاب مینماید.

در صورت نیاز به ثبت موسسات غیر تجاری در واحد های ثبتی استان البرز شامل:

 • ثبت موسسه در کرج
 • ثبت موسسه در هشتگرد
 • ثبت موسسه در نظر آباد
 • ثبت موسسه در طالقان

با کارگروه پایش ثبت تماس حاصل نمایید.

کلیه مراحل ثبتی موسسات خیر تجاری در واحد های استان البرز به صورت تخصصی و با کمترین هزینه انجام و ثبت می گردد.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.