ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

 ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

برای ثبت یک شرکت پیمانکاری در کرج در ابتدا می بایست تصمیم بگیرد شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید به این نکنه توجه داشته باشید که ثبت شرکت سهامی خاص در این موضوع فعالیت مناسب تر می باشد. این امر به این خاطر می باشد که مناقصه گذار ها اعتبار بیشتری را برای این قالب ثبتی در نظر می گیرند این امر بسیار واضح است و به خاطر سرمایه شرکتهای سهامی خاص می باشد سرمایه این شرکتها اظهاری نمی باشد و سهامداران موظف هستند 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در هنگام ثبت در حسابی به نام شرکت واریز نمایند و 65% باقی مانده را در تعهد خود نگه دارند در مدت یکسال واریز نمایند.

شرکتهای سهامی خاص نیازمند رسیدگی بیشتری هستند زیرا هرسال بازرسین آنها تغییر کرده و نیازمند تمدید می باشد به غیر از بازرسین اعضاء هیئت مدیره شرکت های سهامی خاص نیز هر دوسال نیازمند تمدید می باشد. به همبن خاطر برای این شرکتها میتوانید دوره حیات مشخص نمایید. از مهم ترین وظایف بازرسین تصویب ترازنامه مالی سالیانه شرکت می باشد این ترازنامه در جلسه ای که بازرسین و هیات مدیره هستند تصویب می گردد. در نتیجه میتوان گفت برای شرکتهای پیمانکار ثبت شرکت سهامی خاص  ارجحیت بیشتری دارد.

شرکت سهامی خاص با حداقل 5 نفر عضو هیئت مدیره تاسیس می گردد که دو نفر به عنوان بازرس و سه نفر به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره انتخاب می گردند. مدارک لازم نیز کپی مدارک شناسایی و گواهی عدم سوء پیشینه برای کلیه اعضاء هیئت مدیره می باشد پس از تکمیل مدارک، نوبت به ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها می رسد و نسبت به تهیه اوراق ثبتی (اعم از اساسنامه ثبت شرکت سهامی خاص ، اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص ، صورتجلسات مجمع عمومی و...) اقدام میگردد .

پس از اتمام ثبت شرکت که عموما با موضوعات پیمانکاری گاز ، پتروشیمی ، ابنیه ، تاسیسات ، برق ، نیرو ، آب و.... می باشد می توانید نسبت به دریافت رتبعه پیمانکاری اقدام نمایید.

رتبه دریافتی برای شرکتهای تازه تاسیس رتبه 5 می باشد که برای دریافت این رتبه نیازمند شرایط خاصی می باشید که عبارتند از یک مهندس با 6سال سابقه کار در رشته خاص مورد نیاز شما که به عنوان عضوهیئت مدیره و مدیرعامل معرفی می گردند و یا اینکه 2 مهندس با 3 سال سابقه بیمه در رشته مورد نیاز شما مثلا برای رشته آب و فاضلاب باید مهندس در این نوع پروژه ها سابقه بیمه ای و اجرایی داشته باشد . به این نوع مهندسی مهندس اصطلاحا مهندسین امتیاز آور میگویند .

جهت ارتقا رتبه پیمانکاری از رتبه 5 به رتبه 4 و از رتبه 4 به رتبه 3 و از رتبه 3 به رتبه 2 و در نهایت از رتبه 2 به رتبه 1 مینمایند .

رتبه بندی در خقیقت بررسی میزان توانایی شرکت ها می باشد که براساس تحصیلات سوابق کاری و توانایی مالی مورد برسسی قرار میگیرد.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.