ثبت شرکت ساختمانی در کرج

ثبت شرکت ساختمانی در کرج

مراحل و شرایط ثبت شرکت ساختمانی در کرج

یکی از دلایل گرایش یه کار جمعی و تاسیس شرکت فعالیت های ساختمانی است . براساس تجربه این رشته به دلایل گوناگون و وسعت دامنه بیشتر بصورت جمعی موفقیت آمیز بوده است .اشخاصی که تمایل به چنین فعالیت هایی دارند در ابتدا باید یک شرکت تاسیس کنند و تحت یک شخصیت حقوقی اقدام نمایند .زیرا سایر اشخاص بیشتر به همکاری با یک گروه با تجربه سوق دارند تا اشخاص پراکنده وحقیقی که مورد حمایت قانونگذار نیستند.

نکاتی که ذیل ارائه میگردد گامی در جهت تبیین مراحل تاسیس شرکت ساختمانی در قالب سهامی خاص است و چنانچه مخاطبین محترم با سوالاتی در این زمینه مواجه شوند می توانند از مشاوره های کارشناسان ثبتی و حقوقی مجتمع پایش در این زمینه بهره مند گردند.

 • توضیحاتی در خصوص نوع قالب ثبتی شرکتهای ساختمانی در کرج

ثبت شرکت ساختمانی سهامی خاص در کرج

 • شرایط تاسیس شرکت ساختمانی در قالب شرکت سهامی خاص در کرج

در این قالب ثبتی حداقل 5 نفر کنار هم قرار می گیرند که 3 نفر عضو هیات مدیره و 2 نفر بازرس خوانده می شوند و بازرسان نباید خویشاوندی با اعضای هیات مدیره داشته باشند .سرمایه حداقلی این نوع شرکت 1.000.000 ریال است که 35%در صد سرمایه توسط موسسین نزد یکی از بانک ها واریز می گرددو 65% الباقی هم در تعهد موسسین خواهد بود .زمان تقریبی ثبت این نوع از شرکت  از 25 تا 30 روز کاری تخمین زده می شود .

 • مدارک لازم جهت تاسیس شرکت ساختمانی سهامی خاص در کرج

1-اخذ مجوز از مراجع ذیربط(در صورت نیاز به مجوز)

2-گواهی عدم سوپیشینه همه اعضا و بازرسین

3-رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر با اصل شده همه اعضا و بازرسان

4-اقرار نامه مدیران مبنی بر عدم سو سابقه کیفری

5-تنظیم وکالتنامه وکیل (در صورت وجود وکیل)

این مدارک به وکلای برجسته مجتمع حقوقی و ثبتی پایش جهت آغاز به کار تحویل میگردد.

ثبت شرکت ساختماتی با مسئولیت محدود در کرج

 • شرایط تاسیس شرکت ساختمانی با مسئولیت محدود در کرج

در این نوع شرکت سرمایه نیازی به پرداخت اولیه در بانک ندارد و صرفا جنبه ی اعلامی دارد . به طور حدودی 20 روز کاری زمان نیاز است تا آگهی تاسیس این نوع شرکت از مرجع ثبت شرکت ها دریافت گردد.

 • مدارک مورد نیاز تاسیس شرکت ساختمانی با مسولیت محدود در کرج :

1-اخذ مجوز از مراجع ذی ربط (در صورت نیاز به مجوز)

2- گواهی عدم سو پیشینه همه اعضا

3-رونوشت برابر با اصل شده شناسنامه وکارت ملی همه اعضا

4-اقرار نامه مدیران مبنی بر عدم سوسابقه کیفری

5- تنظیم وکالتنامه وکیل (در صورت وجود وکیل)

مراحل ثبت شرکت ساختمانی در کرج

پس از اماده شدن همه مدارک و تحویل آن به وکلای حقوقی وثبتی مجتمع پایش نامهای 5گانه خود را به کارشناسان ما تحویل می دهید و پس از رفع نقص احتمالی توسط کارشناسان پایش در خواست نام شرکت از اداره ثبت شرکت های کرج صورت می پذیرد و مراحل زیر دنبال خواهد شد .

در ابتدا مشاوران مجموعه از شما میخواهند تا 5 نام که هرکدام از سه سیلاب تشکیل شده باشد را جهت نام شرکت انتخاب و به مجموعه حقوقی و ثبتی پایش ارائه نمایید با تصحیح و رفع ایرادات احتمالی این نامها توسط کارشناسان حقوقی و ثبتی پایشدر خواست نام شرکت شما از اداره ثبت شرکت ها ی کرج میگیرد و طی پروسه زمانی حدود 72 ساعت پاسخ اداره مبنی بر رد یا تایید نام ارسال میگردد  پس از تایید نام اعضای هیات مدیره و بازرسان دعوت میشوند تا اوراق شرکت را امضا نموده و این اوراق به همراه سایر مدارک از سوی  ثبت پایش به اداره ثبت شرکت های کرج  ارسال میگردد و پس از تایید موضوع توسط این واحد ثبتی کرج مدارک شرکت اماده دفتر نویسی و تحویل به وکلای پایش می شود .پس از تحویل اگهی تاسیس گام بعدی ثبت نام و انتشار در روزنامه رسمی کشور است .

توضیحاتی در خصوص شرکت پیمانکاری در کرج

در این جا توضیحاتی در خصوص پیمانکاری ساختمان ارائه میگردد.معمولا پیمانکار به انجام امور فنی در حوزه ساختمان مشغول است . شاید اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر دولتی نیاز چندانی به تاسیس شرکت در خود احساس نکنند مثلا یک آرشیتکت نقش یک پیمانکار را داشته باشد . اما در ارگان های دولتی شرط است که باید با شرکت های به ثبت رسیده قرداد همکاری داشته باشند انهم با شرایط ویژه ایی که به ان خواهیم پرداخت.در اینگونه شرکت ها باید دو سوم از اعضای هیات مدیره دارای لیسانس مرتبط با فعالیت را داشته باشند .هرچند نیازی به عضویت در نظام مهندسی جود ندارد لکن یکی از اعضا هیات مدیره باید مهندسی باشد که 3 سال متوالی ضمن فعالیت در یک شرکت دارای رتبه ی پیمانکاری پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی را در سوابق خود داشته باشد تا امتیاز حداقلی در اخذ صلاحیت پیمانکاری کسب شود. شرایطی نظیر ادوات و دفتر کار نیز ممکن است در امتیاز اوری موثر باشد

متصدی رتبه بندی یا گرید معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری است و دارای رتبه هایی از 5 تا یک است که 5 پایین ترین و یک  بالاترین انهاست  و موفقیت در پروژه ها می تواند عامل ارتقا رتبه باشد .باید توجه داشت که هریک از رتبه ها دارای سقف ریالی در انجام پروژه ها هستند و به طبع رتبه های بالاتر از وسعت مالی بیشتری برخوردارند .به نهاد های دولتی تکلیف شده تا عملیات اجرایی خود را به شرکت های دارای گرید واگذار کنند . عموما گرایش های ابنیه و تا سیسات بیشتر مورد استقبال واقع شده چرا که انجام امور ساختمانی با انها امکان پذیر است در این گرایش ها  به یک مهندس معمار و یک مهندس عمران به همراه یک مهندس تاسیسات نیاز است تا بتوان برای اخذ رتبه پیمانکاری انها اقدام کرد.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با کارشناسان حقوقی و ثبتی پایشدر تماس باشید.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.