ثبت شرکتها در کرج

ثبت شرکتها در کرج

در این مطلب توضیحاتی در خصوص ثبت شرکتها و انواع قالب ثبتی شرکت در کرج توضیح خواهیم داد.

انواع شخصیت های حقوقی  یا شرکت های تجاری عبارتند از :

1.     •           شرکت سهامی  خاص و عام

2.     •           شرکت با مسئولیت محدود  

3.     •           شرکت تضامنی 

4.     •           شرکت مختلط غیر سهامی 

5.     •           شرکت مختلط سهامی

6.     •           شرکت نسبی 

7.     •           شرکت تعاونی تولید و مصرف 

معرفی برخی از رایج ترین انواع شرکتهای تجاری جهت ثبت در کرج

1. شرکت با مسئولیت محدود :

این شرکت با حضورحداقل دو شریک به ثبت می رسد؛ ولی در آن، برخلاف شرکت های تضامنی و نسبی، مسئولیت شرکا در قبال طلبکاران شرکت محدود به سرمایه  آنها در شرکت است. به این معنی که  اگر دارایی شرکت با مسئولیت محدود 900 هزار ریال باشد و برای پرداخت طلب طلبکاران کافی نباشد، طلبکاران بابت باقی مانده طلب خود، به هر میزان که باشد حق دخل و تصرف به دارایی شخصی شرکا را نخواهند داشت. شباهت  این شرکت با شرکتهای تضامنی و نسبی این است که اولاً سرمایه شرکت به صورت سهام نیست، بلکه هر شریکی درصدی از سرمایه را مالک است که از آن به سهم الشرکه تعبیر می شود؛ ثانیاً سهم الشرکه را نمی توان بدون رضایت سایر شرکا به دیگران منتقل کرد.

2. شرکت سهامی خاص :

 دومین قالب ثبتی پرکاربرد شرکت سهامی خاص است. این شرکت با حضور سه نفر سهامدار قبل ثبت است.  ویژگی بارزشرکت سهامی خاص  این است که صاحبان سرمایه یا سهامداران  دارای اوراق سهم هستند  یعنی  در این نوع شرکت سرمایه به اوراق سهام  تبدیل می شود و نه سهم الشرکه .  هر سهم دارای مبلغ مشخصی است که این مبالغ معمولا" برابر هم هستند  و هر شریک  یا سهامدار مالک تعدادی از این سهام است. مثلا"  اگر سرمایۀ شرکتی که از سه سهامدار تشکیل شده، معادل  900 هزار ریال باشد و هر یک از آنها یک سوم این مبلغ را به شرکت آورده باشند و سرمایه شرکت نیز به 900 سهام 1000 ریالی تقسیم شده باشد. در چنین صورتی، هر یک از شرکا، دارای 300 سهم است و می تواند آزادانه این سهم را منتقل کند.  که از دیگر خصایص عمده شرکت سهامی خاص به شمار می رود. شرکت سهامی خاص دو ویژگی دیگر نیز دارد. اول اینکه مانند شرکت مسئولیت محدود در شرکت سهامی خاص نیز مسئولیت سهامداران  به نسبت  مقدار سهام آنهاست. دوم اینکه مؤسسان شرکت، یعنی شرکای اولیه آن، نمی توانند با  اعلامیه پذیره نویسی، یعنی با مراجعه به عامه مردم، سرمایه شرکت را فراهم کنند و سرمایه گذاران  فقط خود مؤسسین هستند.

3. شرکت سهامی عام :

شریط ثبت شرکت سهمی عام مانند شرایط شرکت سهامی خاص است به جز مواردی که وجه افتراق این دونوع شرکت است که عبارتند از در این نوع شرکت، سهامداران باید دست کم  پنج نفر باشند؛  مؤسسان می توانند برای تشکیل سرمایه شرکت، با دادن اعلامیه پذیره نویسی، اشخاص ثالث را در تأمین سرمایه سهیم کنند.

4. شرکت های تعاونی :

شرکت های تعاونی الزاماً شرکت تجاری نیستندو  اگر موضوع آن تجاری نباشد، شرکت تجاری محسوب نمی شوند. این شرکت ها انحصاراً تابع قانون بخش تعاونی (مصوب سال1370) هستند و تنها تصفیه آنها تابع مقررات تصفیه در قانون تجارت است. شرکتهای تعاونی به دو گروه تعاونی تولید و توزیع تقسیم می شوند.

5. شرکت تضامنی :

این شرکت با حضور حداقل دو نفر شریک تاسیس میشود که شریک ضامن نام دارند. به این دلیل به آنها شریک ضامن گفته می شود که ضمانت پرداخت کلیه بدهی های شرکت بر عهده آنهاست و مسئولیت آنها محدود به میزان سهام آنها نمی باشد.. هرگاه طلبکاران شرکت نتوانند با مراجعه به شرکت، طلب خود را دریافت دارند، می توانند پس از انحلال شرکت تضامنی به شریک مراجعه کنند و شریک مکلف است از دارایی شخصی خود طلب طلبکاران را وصول کند. این امر موجب شده است که قانون گذار فرانسه، چنین شرکایی را تاجر محسوب کند و آنها را در صورت عدم توان در  پرداخت قروضشان مانند تجار حقیقی، مشمول قوانین ورشکستگی می داند.

مقایسه پر کاربردترین شرکتها یعنی شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود در حوزه ثبتی کرج

همانطور که ذکر شد شرکت‌های با مسئولیت محدود عمدتا" برای انجام امور بازرگانی در ابعاد کوچک و یا خانوادگی و شرکت‌های سهامی برای انجام فعالیت‌های گسترده تر و مهم‌تر تجاری تاسیس می‌شوند.

در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکا حداقل ۲ نفر و در شرکت سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر است.

انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت سهامی خاص لازم است  ولی در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است.

سرمایه در شرکت سهامی خاص به سهام تقسیم می‌شود و مسئولیت صاحبان سهام محدود به ارزش اسمی سهام آن‌هاست. سرمایه شرکت با مسئولیت محدود به قطعات سهام تقسیم نمی‌شود و به صورت نقدی می باشد  و شرکا فقط به  میزان آورده خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات هستند. ثبت شرکتها در کرج.

در شرکت سهامی خاص حداقل %۳۵ سرمایه باید نقداً در یکی از شعب بانک‌ها تادیه و گواهی مربوطه ارائه شود و %۶۵ در تعهد سهامداران باشد.

در شرکت با مسئولیت محدود باید کل سرمایه به مدیر عامل شرکت  تحویل شده ومدیر عامل اقرار به دریافت  آن نماید و ارائه گواهی بانکی دال بر انجام این امر ضرورت ندارد.

مدیران در شرکت سهامی خاص حتما باید از بین  باید سهامداران  باشند. اما مدیران در شرکت با مسئولیت محدود از بین شرکا و یا از خارج  از آنها انتخاب می‌شوند.

تقسیم سود در شرکت سهامی خاص براساس  تعداد سهام هر شخص و در شرکت مسئولیت محدود به نسبت سرمایه شرکا انجام خواهد شد. در شرکت با مسئولیت محدود می توان در اساسنامه ترتیب دیگری برای تقسیم سود پیش بینی  نمود.

لطفا توجه داشته باشید  که نقل و انتقال  انتقال سهم الشرکه در شرکت های با مسئولیت محدود باید حتما رسما" و از طریق ثبت در دفاتر اسناد رسمی انجام شود.

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

ثبت شرکت نخستین مرحله از شروع یک کسب و کار به صورت رسمی و حرفه‌ای می‌باشد که فضای بهتری برای رشد شرکت ایجاد کرده و اعتبار بیشتری برای مالکین شرکت به همراه می آورد.

هنگامی که دو یا چند نفر با تقسیم سرمایه ، تجربه و توانمندی های خود در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا به منظور رسیدن به منافع مشترک تلاش کنند ، در حقیقت نوعی شراکت را آغاز می کنند که جزئیات این شراکت بر طبق قوانین بایدمکتوب شده و طی قراردادی تنظیم و ثبت گردد. این قرارداد و ثبت آن را ثبت شرکت می نامیم که هدف از آن حراست از منافع همه طرفین شراکت و نیز اشخاص ثالث می باشد.

هنگام ثبت شرکت تمام جزئیات مانند: عنوان شرکت، قالب ثبتی آن، اساسنامه شرکت، تعداد شرکا یا سهامداران شرکت، میزان سرمایه شرکت، موضوع فعالیت ، محل شرکت و... در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری کرج مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و پس از تائید جهت اطلاع عموم در روزنامه رسمی کشور آگهی می‌شود.

راهنمای انتخاب نام شرکت در حوزه ثبتی کرج

وقتی پای  صحبت از موفقیت یک تجارت  کوچک در میان می آید  در واقع نام یک شرکت بسیار حائز اهمیت می کند . یک نام صحیح می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را با شکست مواجه کند . اسم شرکت باید نماد تجربه صاحبان کار، ارزش و وجه تمایز محصولات و خدمات باشد .

به اعتقاد برخی از صاحب نظران عناوین انتزاعی و مجازی برای شرکت مناسب تر هستند ، و به اعتقاد برخی دیگر اسامی خبری که به مصرف کننده کسب و کار شما را معرفی می کند بهتر هستند . حال آنکه برخی دیگر به این باورند که اسامی ابداعی بیشتر در اذهان می مانند در حالی که برخی معتقدند که این اسامی سریعتر به  دست فراموشی سپرده می شوند.

اما واقعیت این است که تمامی اسامی می توانند کار آمد باشند چنانچه که با یک سیاست و راهکار  بازاریابی مناسب پشتیبانی شوند.

گزینش یک نام تجاری خوب یک فرایند پیچیده است . انتخاب نام شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از با اهمیت ترین مراحل تاسیس شرکت است. بسیاری از افراد قبل از به ثبت رساندن  شرکت خود برای رسیدن به  بهترین اسم شرکت ، انرژی و وقت زیادی صرف می کنند و در این زمینه تحقیق می کنند اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون لحاظ کردن همه جوانب انتخاب کرده و شتابزده عمل می کنند و به همین دلیل هم معمولا بعد از مدتی مجبوربه تغییر نام شرکت می شوند.

فواید ثبت شرکت در کرج

•           فعالیت رسمی و قانونی

با فعالیت به صورت شرکت کلیه امور ، معاملات و فعالیتهای  تجاری و غیر تجاری شرکت ،صورت رسمی و قانونی میابد  و اعتبار بیشتری به آنها تعلق می گیرد. با توجه به اینکه کلیه فعالیتهای شرکتها تحت نظارت  و از طرف دیگر پشتیبانی  قانون است فعالان اقتصادی و اشخاص حقیقی و حقوقی به  دلیل اعتباری که شرکت به نسبت فرد حقیقی یا شخص دارد  بیشتر مایل به همکاری با شرکتهای ثبت شده هستند. از سویی فعالیت به عنوان شرکت به علت مزایایی که قانون برای شرکتهای ثبت شده  پیش بینی کرده است و حمایت‌هایی که از اشخاص حقوقی به عمل می آورد مانند اعطای وام، حمایتهای حقوقی و قانونی گوناگون و ... ، موجب آسودگی  خاطر و حصول اطمینان بیشتر صاحبان شرکتها از لحاظ  فعالیت با امنیت شغلی بیشتر در صورت ثبت شرکت می گردد.

•           تقسیم مسئولیت مابین شرکا و جلب اطمینان اشخاص طرف همکاری

در صورت معامله و همکاری با شخص حقیقی شما تنها با یک نفر سرو کاردارید و در نتیجه مسئولیت مالی و حقوقی کلیه امور برعهده همان یک نفر است . اما هنگامی که طرف قرارداد شما شخص حقوقی یا شرکت باشد همه اعضا یا شرکا در مقابل هرنوع ضرر و زیان مسئول هستند و قانون از اشخاص ثالث طرف معامله با شرکتها حمایت می کند. لذا تجار و سایر افراد و شرکتها در مقایسه با شخص تمایل بیشتری نسبت به کار و تعامل  با شرکت ثبت شده دارند.

•           پشتیبانی قانونی  از حقوق کلیه طرفین شرکت ( شرکا، طرفین همکاری شرکت )

از منظر دیگر ثبت شرکت در راستای شراکت اعضا نیز تاثیرگذاراست  و اطمینان بیشتری به همراه دارد. زیرا در صورت شراکت با شخص ممکن است  قراردادها شفاهی باشد و حتی در صورت کتبی بودن پشتوانه محکمی نداشته باشد در حالی که هنگامی که اعضا در قالب یک شرکت با همدیگر شراکت کنند، میزان سهم الشرکه یا سهام و نحوه تقسیم سود و زیان و سایر مسائل مالی و حقوقی به صورت مدون به ثبت رسیده و قابلیت پیگرد قانونی دارد. این امر در صورت بروز اختلاف با اشخاص ثالث نیز صدق می کند و حافظ منافع شرکا و نیز اشخاص ثالث و طرف قرارداد با شرکت است.

•           امکان شرکت در مناقصه و مزایده و قراردادهای دولتی

همانطور که مستحضرید همه ساله سازمانها و نهادهای دولتی و بزرگ جهت اجرا طرحهای خدماتی و یا تهیه اقلام مورد نیاز خود مناقصات و مزایدات بزرگی برگزار می کنند . که شرکت در این مناقصات و مزایدات و برنده شدن در آنها امتیاز زیادی برای هر دو طرف به همراه دارد. لکن شرکت در این برنامه ها تنها برای اشخاص حقوقی امکانپذیر است و شخص حقیقی نمی تواند به صورت تکی و بدون داشتن شرکت ثبت شده در مناقصات و مزایدات دواتی ثبت نام کند.

•           اخذ و اعطاء نمایندگی رسمی

چه بسا افرادی که تمایل دارند تحت نام برندهای بزرگ و معروف به فعالیت خود رونق ببخشند. اما برندهای معتبر داخلی و خارجی به لحاظ اجتناب از بروز مسائل و حقوقی اغلب با شرکتهای ثبت شده که دارای اعتبار قانونی هستند قرارداد همکاری امضا می کنند و به خود شخص نمایندگی نمی دهند. پس می توان نتیجه گرفت که اخذ نمایندگی از سایر شرکتها منوط بر ثبت شرکت می باشد.

•           شفاف سازی اطلاعات برای مشتریان و اشخاص ثالث و حصول اطمینان بیشتر

هنگامی که شرکتی به ثبت می رسد کلیه اطلاعات و سوابق آن(تاریخ ثبت شرکت، لیست اعضای هیات مدیره و سمت آنها، صاحبان امضا، آدرس قانونی شرکت، موضوع فعالیت شرکت ) در سایت روزنامه رسمی قابل رویت بوده و به علاوه هر نوع تغییراتی در شرکت من جمله تغییر نام، آدرس یا اعضا هیات مدیره نیز قابل استعلام می باشد. قطعا"  این شفاف سازی اطلاعات سبب حصول اطمینان بیشتر مشتریان و اشخاص ثالث شده و بر اعتبار شرکت می افزاید.    

•           ثبت رسمی سابقه شرکت ، بهره‌برداری از عنوان شرکت

وقتی به صورت یک شرکت فعالیت می کنیم به علت ثبت شدن رسمی تاریخ آغاز به فعالیت شرکت، با گذشت زمان و بالارفتن سابقه شرکت و مدت زمان فعالیت آن  بر اعتبار شرکت نیز اضافه می گردد.

به علاوه در کلیه فعالیتهای تجاری و غیر تجاری این نام ثبت شده شرکت است که می تواند وجهه  شرکت را معتبرکرده  و باعث اعتماد و شناخته شدن شرکت بین اشخاص و اصناف باشد.

•           دریافت  مجوزها، امتیازات و اعتبارات از سازمان‌ها و نهادها (وام)

بسیاری از تسهیلات  و اعتبارات دولتی، انواع وامهای بانکی و بسیاری از مجوزهایی که دریافت آن از مراجع وسازمانهای  دولتی برای انجام فعالیتهای مختلف الزامی ست در بسیاری از موارد تنها به شرکتها اعطا می شود و اشخاص حقیقی از دریافت چنین مزایایی بی بهره هستند.

قوانین و ضمایم حاکم بر ثبت شرکت در حوزه ثبت شرکتهای کرج

قانون ثبت شرکتها (مصوب خرداد 1310 با اصلاحات بعدی )

ماده 1-هر شرکتی که در ایران تشکیل و مرکز اصلی آن در ایران باشد شرکت ایرانی محسوب است .

ماده 2-کلیه شرکتهای ایرانی مذکور در قانون تجارت (سهامی ، ضمانتی، مختلط ،تعاونی که در تاریخ اجرای این قانون موجود و مطابق مقررات قانون تجارت راجع به ثبت و تطبیق تشکیلات خود با قانون مزبور عمل نکرده اند باید تا آخر شهریور ماه 1310 تشکیلات خود را با مقررات قانون تجارت تطبیق نموده و مطابق قانون مزبور تقاضای ثبت کنند والا به تقاضای مدعی العمومی بدایت محلی که ثبت باید در آنجا به عمل آید ، محکمه مدیران آن ها رابه یکصد الی هزار تومان جزای نقدی محکوم خواهد کرد و در صورت که مدت فوق برای تطبیق تشکیلات با قانون تجارت و تقاضای ثبت کافی نباشد رئیس محکمه ابتدایی محل به تقاضای شرکت تا سه ماه مهلت اضافی خواهد داد .

ماده 3-از تاریخ اجرای این قانون هر شرکت خارجی برای این که بتواند به وسیله شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی در ایران مبادرت نماید باید در مملکت اصلی خود شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد .

ماده 4-هر شرکت خارجی که در تاریخ اجرای این قانون در ایران به وسیله شعبه یا نماینده مشغول به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی است .باید در ظرف چهار ماه از تاریخ مزبور تقاضای ثبت نماید . در صورتی که این مدت برای تهیه و تسلیم اوراق لازمه به اداره ثبت کافی نباشد ، رئیس محکمه ابتدایی تهران به تقاضای نماینده شرکت تا شش ماه مهلت اضافی خواهد داد .

ماده 5- اشخاصی که به  عنوان نماینده یا مدیریت شعبه شرکتهای خارحی در ایران اقدام به  امور تجارتی یا صنعتی یا مالی کرده و قبل از انقضای موعد مقرر تقاضای ثبت نکنند به تقاضای مدعی العموم بدایت و به حکم محکمه ابتدایی تهران محکوم به جزای نقدی از پنجاه تومان با هزار تومان خواهند شد و به علاوه محکمه برای هر روز تاخیر پس از صدور حکم ، متخلف را به تادیه پنج تا پنجاه تومان محکوم خواهد کرد و هر گاه حکم فوق قطعی شده و تا سه ماه پس از تاریخ ابلاغ آن تخلف ادامه یابد از عملیات نماینده یا مدیر شعبه شرکت متخلف جلوگیری خواهد نمود .

ماده 6- در مورد شرکتهای خارجی که شرایط عملیات آن ها به موجب امتیاز نامه صحیح و منظمی مقرر است و صحت امتیاز را در موعد قانونی تقاضای ثبت وزارت امور خارجه تصدیق نماید مفاد قسمت اخیر ماده فوق مجری نخواهد شد ولی جزای نقدی برای هر روز تاخیر از صدور حکم از قرار روزی ده الی یکصد تومان است .

ماده 7- تغییرات راجع به نمایندگان شرکت و یامدیران شعب آن باید به اداره ثبت اسناد کرج کتبا اطلاع داده شود و تا وقتی که این اطلاع داده نشد ه عملیاتی که نماینده و یا مدیر سابق به نام شرکت انجام داده عملیات شرکت محسوب است مگر این که شرکت اطلاع اشخاصی را که به استناد این ماده حقی می کنند از تغییر نماینده یا مدیر خود به ثبوت رساند .

ماده 8- شرکتهای بیمه اعم از ایرانی و خارجی و تابع نظام نامه هایی خواهند بود که از طرف وزارت عدلیه تنظیم می شود. قبول تقاضای ثبت شرکتها فوق و شرایط راجعه به ادامع عملیات آن ها منوط به رعایت مقررات نظام نامه های مزبور خواهد بود .

ماده 9- برای اجرای این قانون از طرف وزارت عدلیه نظامنامه های لازمه تنظیم خواهد شد در نظامنامه های مزبور باید راجع به مسایل ذیل صریحا تعیین تکلیف شود :

1- اشخاصی که باید اظهار نامه ثبت بدهند.

2- اوراق و مدارکی که عین یا ترجمه مصدق آن ها باید ضمیمه اظهار نامه شود .

3- نکاتی که در صورت تغییر باید محددا به ثبت برسد .

4- طرز ثبت شعب یا نمایندگان جدید .

5- اعلاناتی که پس از ثبت باید به وسیله اداره ثبت اسناد در کرج به خرج شرکت به عمل آید .

6- تعرفه راجع به ترجمه و تصدیق صحت ترجمه.

ماده 10- حقوق ثبتی برای ثبت شرکتها وموسسات در ثبت شرکتها در کرج اعم از ایرانی و خارجی مطابق تعرفه زیر تعیین می شود .

الف-حق الثبت شرکتها و موسسات تجارتی در ثبت شرکتها در کرج (موضوع ماده 10 اصلاحی مصوب 28/8/1346 قانون تجارت ثبت شرکتها ) به ترتیب ذیل تعیین می شود (مصوب 17/3/1376)

1-تا دو میلیون ریال از کل سرمایه به ازای هر ده هزار ریال صد و شصت ریال که در هر صورت از دو هزار ریال کمتر نخواهد بود .

2-تا چهار میلیون ریال از کل سرمایه نسبت به مازاد دو میلیون ریال هر ده هزار ریال صد هزار .

3- تا هشت میلیوم ریال  از کل سرمایه نسبت به مازاد چهارمیلیون ریال هر ده هزار ریال هفتاد ریال .

4-تا ده میلیون ریا ل از کل سرمایه نسبت به مازاد هشت میلیون ریال هر ده هزار ریال چهل ریال .

5- تا یکصد میلیون ریال از کل سرمایه نسبت به مازاد ده میلیون ریال هر ده هزار ریال سی ریال .

6- از یکصد میلیون ریال تا پانصد میلیون ریال سرمایه از مبدا مقطوعا پانصد هزار ریال.

7- از پانصد میلیون ریال سرمایه به بالا از مبدا مقطوعا هفتصد هزار ریال .

8- حق الثبت تغییرات در ثبت شرکتها در کرج مربوط به ازدیاد سرمایه به ازای هر دفعه تغییر نسبت به سرمایه اضافه شده تابع نرخهای فوق الذکر است و حق الثبت هر دفعه تغییر در موارد دیگر (به استثنای تغییر سرمایه)چهار هزار ریال است .

ب- (اصلاحی 30/12/1362)- حق الثبت موسسات غیر تجاری  در ثبت شرکتهای کرج (موضوع بند ب ماده 10 اصلاحی 20/8/1346 قانون ثبت شرکتها ) که بدون سرمایه می باشد چهار هزار ریال و حقوق ثبتی موسسات غیر تجارتی با سرمایه به ترتیب ذیل است .

1-حق الثبت موسسات غیر تجاری در ثبت شرکتها در کرج تا دو میلیون ریال سرمایه مقطوعا پنج هزار ریال .

2-حق الثبت موسسات غیر تجاری در ثبت شرکتها در کرج از دو میلیون و یک ریال تا ده میلیون ریال  سرمایه مقطوعا هفت هزار و پانصد ریال.

3-حق الثبت موسسات غیر تجاری در ثبت شرکتها در کرج از ده میلیون و یک ریال سرمایه تا یکصد میلیون ریال سرمایه مقطوعا ده هزار ریال .

4-حق الثبت ثبت شرکتها در کرج از یکصد میلیون و یک ریال سرمایه به بالا مقطوعا بیست هرار ریال .

5- ثبت شرکتها در کرج در حق الثبت تغییرات مربوط به ازدیاد سرمایه به ازای دفعه تغییر نسبت به سرمایه اضافه شده تابع نرخ های فوق الذکر و حق الثبت هر دفعه تغییر در موارد دیگر (به استثنای تغییر سرماه )یکهزار ریال است.

پ-شرکت های تعاونی روستایی و سایر شرکتهای تعاونی که اساسنامه آنها طبق مقررات به تصویب رسیده باشد و همچنین سازمان تعاون و مصرف کادر نیروهای مسلح و واحدهای اقتصادی تابع آن و شرکتهای دولتی توسعه کشاورزی و شرکتهای دولتی کشت و صنعت از پرداخت حقوق ثبتی معاف می باشد .

ت-حق الثبت هر شعبه شرکتها و موسسات تجاری وغیر تجاری و تغییرات آن حسب مورد مطابق تعرفه های مقرر در بند (ب) ماده 10 این قانون می باشد .

ث- از تاریخ اجرای این قانون ثبت شرکتها در کرج هیچ گونه حقوق دیگری اعم از عمومی و اختصاصی برای ثبت شرکتها و موسسات مندرج در این قانون دریافت نخواهد شد و مقررات مغایر با این قانون لغو می شود .

ماده 11- نماینده هر شرکت خارجی یا مدیر شعبه آن که بر خلاف ماده 3 قبل از ثبت به سمت نمایندگی یا مدیریت شعبه شرکت در ایران اقدام به عملیات تجارتی یا صنعتی یا مالی نماید ، مطابق ماده 5 این قانون محکوم به جزای نقدی خواهد شد . در مورد شرکتهای داخلی که پس از تاریخ اجرای این قانون تشکیل می شود کسانی که مکلف به تقاضای ثتب شرکت بوده و در موعد قانونی به تکلیف خودعمل نکنند ، مطابق ماده 2 این قانون محکوم به جزای نقدی خواهند شد . ثبت شرکتها در کرج.

ماده 12- موارد 66 و 141 قانون تجارت و ما ده 241 قانون ثبت اسناد و نسخ و این قانون از 15 خرداد ماه  1310 به موقع اجرا گذارده می شود .

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.