استعلام ثبت برند

در این مقاله به مطالبی درباره ی استعلام ثبت برند پرداخته شده است مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

استعلام ثبت برند

قبل ازثبت نام و علائم تجاری، حتما باید برای  استعلام برند اقدام شود چرا که در استعلام علامت تجاری  با توجه به تنوع برندهای ثبتی در ایران و خارج از ایران، امکان تایید برند را تا حد بسیارافزایش می دهد.  

مزایای ثبت برند

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مزایای ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

استعلام برند قبل از ثبت  از طریق پایگاه داده های اداره مالکیت صنعتی و  یا روزنامه رسمی کشور انجام می گیرد . استعلام برند قبل از ثبت دارای امتیازاتی  می باشد. با استعلام برند قبل از ثبت، می توان از اسامی و برند هایی که قبلا در مورد کالا و خدمات مورد تقاضا به ثبت رسیده است اطلاع پیدا کرد و از ارسال عین نام به سامانه جلوگیری کرد. این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه جهت ثبت برند می گردد. در ضمن با استعلام برند قبل از ثبت می توان از تمامی برند های ثبت شده در ۴۵ طبقه کاری مطلع شد. در برخی مواقع ممکن است یک برند مختص کالا و یا خدماتی خاص به ثبت رسیده باشد و بخواهیم از همان نام در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم. بنابراین با استعلام برند قبل از ثبت، از ثبت آن برند در طبقات دیگر نیز مطلع می شویم و نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه ای دیگر تنظیم کنیم. علاوه بر این کارشناسان و متخصصان مجرب موسسه حقوقی ثبت پایش به صورت کاملاً تخصصی و همچنین رایگان می توانند استعلام ثبت برند را در کمتر از ۳ ساعت برای شما انجام دهند تا بتوانید با اطمینان خاطر بعد از استعلام ثبت برند ، نسبت به ثبت برند خود اقدام نمایید.

روش استعلام شناسه ملی شرکت

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی روش استعلام شناسه ملی شرکت می توانید به مقاله آن رجوع کنید و مقاله را مطالعه نمایید.

نکات مهم قبل از ثبت برند و علامت تجاری 

یکی از موارد مهم  قبل از ثبت و قبل از انتخاب نام یا استعلام برند  این است که ، اسامی را انتخاب کنیم که سابقه ثبتی نداشته باشد. با این کار می توانید  اطمینان بیشتری به تایید نهایی برند خود داشته باشید.

ثبت برند در شیراز

در جهت مطالعه بیشتر درباره ی ثبت برند در شیراز می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

نحوه استعلام برند قبل از ثبت همانطور که ذکر شد بدین صورت می باشد استعلام  از سایت  اداره مالکیت صنعتی و یا روزنامه رسمی کشور است. برای این کار لازم است از سامانه اداره مالکیت صنعتی به آدرس اینترنتی www.iripo.ssaa.ir  به منظور استعلام برند قبل از ثبت مراجعه نمایید. بدین صورت که که از طریق دکمه جستجو وارد صفحه جستجو می گردیم و نام مورد نظر و طبقه درخواستی را تعیین می کنیم و دکمه جستجو را کلیک می کنیم. در صورت وجود هر گونه سابقه ثبت مشابه، این سامانه نتایج جستجو را اعلام می کند.

یکی دیگر از روش های استعلام برند قبل از ثبت، روزنامه رسمی قوه قضائیه  می باشد. برای این کار باید از سایت روزنامه رسمی کشور استفاده کنیم. آدرس اینترنتی روزنامه رسمی www.rrk.ir  می باشد. بدین صورت که در قسمت آگهی های قانونی، با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، اسامی مورد نظر را وارد می کنیم و از میان روزنامه های جستجو شده به بررسی و امکان سنجی استعلام برند قبل از ثبت می پردازیم.

استعلام شرکت - شرکتهای ثبت شده

در جهت مطالعه بیشتر درباره استعلام شرکت - شرکتهای ثبت شده می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

بررسی اسامی گوناگون و استعلام برند قبل از ثبت فرایندی است که متقاضیان و شرکت های معظم برای انتخاب برند محصولات و یا خدمات خود استفاده می کنند تا در زمان ارائه و معرفی محصول یا خدمات خود  به اداره مالکیت صنعتی با مشکل مواجه نشوند و هزینه و زمان کمتری صرف گردد.  تجربیات شرکت های بزرگ در زمینه استعلام برند قبل  از ثبت گویای همین امر در ثبت نام و علائم تجاری یا برند می باشد. در استعلام ثبت برند همکاران ما با توجه به لیست کالاهای طبقات اعلامی و همچنین مجوز ارائه شده ، طبقات مورد نظر ثبت برند را از نظر سوابق ثبتی  برای شما مورد بررسی قرار می دهند و می توانند اطمینان شما را مبنی برتایید اولیه برندافزایش دهند.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان پایش در ارتباط باشید.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  نشست مشترک

  برگزاری نشست مشترک اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • علی تابش

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت شرکت اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امید اسدی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.